Pranie dywanów "Koral" Stargard - zadzwoń przyjedziemy po Twój dywan tel. 511-474-394

Oferta

Pralnia Dywanów Koral to nowoczesna pralnia wykorzystująca technologie i przemysłowe środki czystości zagranicznych firm.

Jest to firma posiadająca pełen pakiet przemysłowych maszyn potrzebnych do wyprania dywanów metodą „na wskroś” (na wylot) polega to na całkowitym zmoczeniu runa i osnowy dywanu, gdzie podczas prania detergent przebija się na wylot przez dywan, czyszcząc go w pełnym wymiarze. Jest to metoda dająca najlepszy efekt nieporównywalny do prania odkurzaczem piorącym potocznie zwanym "karcher".

Jak pierzemy dywan?

 

Przedstawiamy Państwu proces prania dywanów metodą na wskroś:

Dywan jest odbierany od klienta, mierzony i znakowany, otrzymuje swoją metkę i numer, następnie jest trzepany trzepaczką mechaniczną, która gwarantuje porządne wytrzepanie, co można zobaczyć na zdjęciach w galerii.

Następnie dywan jest odkurzany i płukany. Po wstępnym płukaniu odbywa się pranie za pomocą automatu szorującego z jednoczesnym dozowaniem odpowiedniej chemii do danego dywanu, i ponownie jest płukany czystą wodą pod bezpiecznym ciśnieniem. Potem zaś zwijany jest w rulon i umieszczany w specjalistycznej wirówce do dywanów.

Wirówka ma długość 3,2m bębna roboczego i posiada 1450 obrotów na minutę, dzięki czemu dywan jest niemalże suchy co skraca czas schnięcia i podnosi jakość, gdyż 94% wody, resztek brudu i chemii wylatuje z dywanu pozostawiając go czystym i pachnącym.

Następnie dywan trafia do suszarni, gdzie przez kilka godzin schnie, a gdy jest już suchy zostaje ponownie odkurzony i przechodzi kontrole jakości po czym jest pakowany i gotowy do transportu.

Dlaczego trzeba prać dywan?

 

Ponieważ dywan działa jak gigantyczny filtr powietrza w domu, zbierając brud, bakterie, piasek, kurz, sierść zwierząt domowych, pyłki, włosy i nasz ciągle łuszczący się naskórek, którym żywią się ROZTOCZA. Tak jak można oczyścić lub wymienić filtr w odkurzaczu czy samochodzie, dywan należy regularnie prać.

Dzięki regularnemu praniu twój dywan długo będzie wyglądał jak nowy a w domu znowu będzie świeżo.

Chodzimy po naszych dywanach, nasze dzieci się na nich bawią, a nasze zwierzaki często na nich śpią. Wszystko to wystawia i naraża nasze dywany na działanie kurzu, brudu, wilgoci i różnych rozlań. Dywan, który nie jest regularnie czyszczony, nie tylko będzie wyglądać brzydko i pachnieć nieprzyjemnie. Będzie także kumulować w sobie alergeny i stawać się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia – szczególnie zdrowia naszych dzieci.

Aby Twój dywan dłużej wyglądał jak nowy trzeba pamiętać o jego regularnym odkurzaniu, usuwaniu plam oraz o profesjonalnym praniu przynajmniej raz a najlepiej dwa razy w roku. Nadmierne ilości piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które kumulują się w dywanie działają jak ścierniwo i trwale uszkadzają włókna dywanu powodując przedwczesne jego zużycie.

Dlaczego nie pranie odkurzaczem Karcher?

 

Na początku naszej przygody z praniem również praliśmy metodą ekstrakcyjną (odkurzaczem), dało nam to doświadczenie i pokazało na czym świat stoi…

Głównymi grzechami prania dywanów u klienta w domu za pomocą odkurzacza Karcher jest to, że: dywan nie jest wytrzepany przed praniem i brudy których nie wyciągnie zwykłe odkurzanie, nadal zalegają w dywanie będąc razem z nim prane. Kolejną sprawą jest powierzchowne wypranie włosia dywanu (wierzchnia warstwa materiału), a jego dolna część głęboko w runie jest nadal brudna. Po tak wykonanym praniu , dywan nie jest płukany, co powoduje schniecie dywanu wraz z detergentem a to w rezultacie daje się odczuć dla alergików, ale przede wszystkim powoduje szybsze brudzenie się dywanu , gdyż nowo nanoszony brud rozpuszcza się od detergentu który w nim jest. Takie pranie starcza na krótki okres czasu.

Pozostaje ostateczna kwestia…- suszenie na podłodze to ryzykowna opcja, ponieważ gdy zajdzie przemoczenie dywanu mogą państwu popuchnąć i poodpadać panele a co gorsza dywan może po prostu zbutwieć i pozostanie nieprzyjemny zapach na wiele dni.

Czy zatem warto prać dywan w domu ?

Wszystko to przepracowaliśmy latami zdobywając wiedzę i doświadczenie dlatego też powzięliśmy inwestycje, które dzięki odpowiednim maszynom wykluczyły problemy opisane powyżej.

Eliminacja roztoczy

 

Eliminacja roztoczy polecana jest dla Alergików i astmatyków.

Po wypraniu, na dywan zostaje nałożony specjalny preparat chemiczny, który skutecznie eliminuje bakterie. Jest on bezwonny i nietoksyczny , w 100% bezpieczny dla ludzi jak i domowych zwierzaków. Środek ten działa przez okres 4-8 miesięcy.

Impregnacja

 

Wszystkie dywany narażone są na zabrudzenia oraz plamy, które mogą mieć charakter stały, co oznacza, ze nie da się juz ich usunąć. Aby uniknąć tego typu kłopotom, dywan lub wykładzinę można zaimpregnować. Pralnia Koral stosuje wysokiej klasy impregnat fluorochemiczny. Po jego naniesieniu tworzy się niewidoczna warstwa ochronna , która zabezpiecza włókna przed uporczywym zabrudzeniem. Tę opcję polecamy wszystkim tym, którzy chcą cieszyć się, aby ich dywany wyglądały wciąż jak nowe.

Usuwanie zapachu

 

Dzięki nowoczesnym detergentom możemy usunąć prawie każdy nieprzyjemny zapach: moczu, uryny, stęchlizny itp.

Dywan po uprzednim wypraniu umieszczany jest w kąpieli wodno-chemicznej, pozostaje tam na klika godzin, gdzie zachodzą reakcje, które powodują skuteczne i trwałe zabicie źródła nieprzyjemnych zapachów.

Dywany wełniane

 

A co z dywanem wełnianym ?

Jak prawidłowo wyprać dywan wełniany ? Wielu ludzi uważa, że takowe dywany muszą być czyszczone na sucho, ponieważ wełna jest składnikiem naturalnego pochodzenia i przy praniu na mokro może ulec zniszczeniu. Przy dzisiejszej technologii jest juz to możliwe. W odpowiedzi na te pytanie zrobiliśmy zdjęcie jednej z metki producenta dywanu wykonanego 100% z wełny indyjskiej (najdroższej wełny).

Jak państwo widzicie producenci tych dywanów zakazują czyszczenia metodą na sucho. W naszej pralni dywany wełniane pierzemy metodą „na wskroś” przy zastosowaniu odpowiednich środków chemicznych o odczynie lekko kwaśnym i niskim pH, oraz miękkich padów szorujących. Po wypraniu dywan jest odwirowany i natychmiast suszony tak, aby wełna nie była zbyt długo mokra . Takie pranie gwarantuje satysfakcję a przede wszystkim jest sprawdzone i w 100% bezpieczne.

Transport

 

Odbiór dywanów - w każde poniedziałki na terenie Stargardu i okolic dywany odbieramy od klienta z domu własnym transportem, i w następny poniedziałek odwozimy czyste i suche dywany do państwa domów. Koszt transportu w obie strony to tylko 10zł , bez względu na wielkość i ilość dywanów.

Pralania Dywanów Szczecin